Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 19.00 PLN
Producent: F&F

Automat zmierzchowy do włączania oświetlenia

Aparat zmierzchowy AZH-S to automat do sterowania oświetleniem poprzez odczyt poziomu natężenia oświetlenia naturalnego. Urządzenie jest zasilane napięciem 230 V i sterowane przekaźnikiem kierowanym zewnętrzną sondą badającą natężenie oświetlenia słonecznego. Aparat zmierzchowy jest sprzedawany w komplecie z sondą

Urządzenie jest przystosowane do montażu natynkowego w suchych pomieszczeniach. Jego obudowa zapewnia ochronę przed wnikaniem wilgoci i ciał stałych na poziomie IP 20. Sonda badająca poziom natężenia oświetlenia naturalnego jest przystosowana do montażu na zewnątrz. Szczelność obudowy sondy to IP 65.

Ustawienia zmierzchowego włącznika światła

Próg natężenia światła badanego przez sondę, przy którym aparat zmierzchowy włącza oświetlenie, jest standardowo ustawiony na 15 Lx. Próg zadziałania sondy można regulować w zakresie od 15 do 1000 Lx.  Automat wyłącza oświetlenie, gdy poziom natężenia światła docierającego do sondy osiągnie określony próg. Fabrycznie jest on ustawiony na 15 Lx. 

Ustawienie pory włączania oświetlenia przez automat w pozycji oznaczonej symbolem słońca powoduje wcześniejsze włączanie oświetlenia. Ustawienie w pozycji księżyca włącza oświetlenie później. 

Schemat podłączenia aparatu zmierzchowego

Aparat zmierzchowy jest przystosowany do sterowania odbiornikami energii o określonej mocy. Czujnik może sterować lampami z żarówkami żarowymi o łącznej mocy 2300 W, halogenowymi o mocy do 1500W, jarzeniowymi o mocy do 750W oraz świetlówkami energooszczędnymi i lampami LED o mocy do 450W. 

Montaż automatu AZH-S do oświetlenia o większej mocy, niż wskazane powyżej, wymaga zamontowania dodatkowego stycznika, który będzie włączał obwód o poborze przewyższającym dopuszczalne obciążenie styku aparatu zmierzchowego. Sondę podłącza się do bezpośrednio do aparatu przewodem dwużyłowym dostępnym w zestawie. 

Montaż aparatu zmierzchowego AZH-S

Podczas montażu aparatu zmierzchowego trzeba pamiętać o tym, żeby urządzenie zostało zamontowane w miejscu, w którym nie będzie narażone na wilgoć i kontakt z wodą. Aparat zmierzchowy jest przystosowany do montażu natynkowego. Rekomenduje się montaż aparatu w suchych pomieszczeniach. Temperatura pracy urządzenia to zakres od -25°C do +50°C. 

Sonda do badania natężenia światła sterującego włączaniem aparatu zmierzchowego może być montowana na zewnątrz w miejscu, w którym nie będzie narażona na stały kontakt z wodą i intensywne opady atmosferyczne. Wybierając miejsce montażu sondy, ważne jest, aby element światłoczuły sondy nie był oświetlony sztucznym światłem. 

Automat zmierzchowy z sondą do załączania oświetlenia

Automat zmierzchowy z sondą służy do automatycznego załączania oświetlenia ulic, placów, wystaw, reklam, itp. o zmierzchu i wyłączania tegoż oświetlenia o świcie. Sondę zewnętrzną automatu umieścić w miejscu o stałym dostępie naturalnego światła dziennego, które zmianami swej intensywności będzie powodować załączanie i wyłączanie oświetlenia. Pora załączenia oświetlenia może być ustawiona przez użytkownika potencjometrem. Obrót w stronę "księżyca" - załączy później, obrót w stronę "słoneczka" - załączy wcześniej. Automat zmierzchowy posiada układ opóźniający załączenie i wyłączenie oświetlenia, niwelując w ten sposób wpływ zakłóceń (np. wyładowań atmosferycznych)  na pracę automatu.

Chcecie mieć zautomatyzowane włączniki i wyłączniki światła? Nie chcecie standardowych liczników czasowych, które trzeba regularnie ustawiać w związku ze zmianą długości dnia i nocy? Nasza firma wyszła naprzeciw waszym oczekiwaniom oferując automaty zmierzchowe z sondą, czyli urządzenia reagujące na poziom oświetlenia w pomieszczeniu jak i na dworze. Dzięki nim nie musicie się martwić o oszczędność prądu czy też o włączanie oświetlenia o odpowiednich godzinach.

Automaty zmierzchowe

Automat zmierzchowy to błogosławieństwo. Kiedy słońce zacznie zachodzić,dziury na drogach stają się mniej widoczne, napisy na bilbordach się rozmazują, a wystaw sklepowych po prostu nie widać. Każdemu zdarza się zapomnieć włączyć światła, ale nie temu urządzeniu. Ono zadba by nocni przechodnie nie musieli iść po ciemku chodnikiem, a zaspani kierowcy w porę dostrzegą ewentualne przeszkody na drodze. Bilbordy i inne reklamy, często ustawione w trudno dostępnych miejscach zostaną oświetlone w odpowiednich godzinach bez straty energii oraz niepotrzebnego już wysiłku. Reklamy wyróżniające się w nocnym mroku przyciągną więcej potencjalnych klientów. Marzy się wam bajkowo oświetlona wystawa sklepowa? Jednak nie zawsze pamiętacie o włączeniu i wyłączeniu światła albo często nie macie na to czasu? Automat zmierzchowy zrobi to za was! Od teraz będziecie mogli zajmować się sklepem bez irytującego przypominacza w głowie o załączeniu światła o odpowiedniej porze.

Automat zmierzchowy z sondą AZH-S jest produktem popularnej i uznanej firmy F&F. Jest kompatybilny ze wszystkimi produktami tej marki, a jego wysoka jakość wykonania zapewni wam jego użyteczność na lata.

Automat zmierzchowy z sondą do załączania oświetlenia

Automat zmierzchowy z sondą do załączania oświetlenia działa na zasadzie pomiaru naświetlenia w danym miejscu poprzez specjalną sondę. W zależności od tego jak jasno jest na dworze bądź w pomieszczeniu automat będzie włączał i wyłączał podpięte do niego chociażby żarówki. Z pomocą wbudowanego specjalnego pokrętła możecie sobie ustawić czułość sondy, dzięki czemu po odpowiedniej regulacji urządzenie nie będzie zmieniało swojego ustawienia mimo przemiany pogody. Zapewni to jego odpowiednie działanie w czasie chwilowego deszczu czy zachmurzenia. Regulacja jest bardzo prosta, ogarnie ją nawet dziecko. W pokrętło wyglądające jak zwykła śruba należy włożyć płaski śrubokręt, a następnie obrócić w stronę "księżyca" jeśli zależy nam na opóźnionej i niegwałtownej reakcji lub na "słoneczko" kiedy chcemy szybszego załączenia się.

Pamiętajcie by podczas montażu wyłączyć prąd. Na pewno nikt by nie chciał zostać porażonym, a nam zależy na was - klientach. Pamiętajcie, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

W naprawdę przystępnej cenie możecie nabyć to urządzenie, które posłuży wam lata oraz znacząco usprawni pracę bądź życie codzienne. Zapytacie się pewnie: jaki jest haczyk? Odpowiedź brzmi: nie ma! Automaty zmierzchowe to proste urządzenia, z których korzysta się na całym świecie, zatem możecie być pewni, że się nie zawiedziecie. Wybierzcie mądrze i uczyńcie swoje życie łatwiejszym, bo na pewno się nie zawiedziecie.

 • Liczba styków zwiernych: 

  1

 • Napięcie cewki: 

  230V

 • Obciążalność styków : 

  16A

 • Rodzaj napięcia cewki: 

  AC

Napisz opinię
2020-07-09 12:24:42 - 

Fajny sklep z miłą obsługą. Doradzili mi, który automat wybrać. Jeśli chodzi o produkt to automat sprawuje się idealnie. Reklamy na zewnątrz same się załączają. Polecam

Ocena 5.00

Jakość: 
Wykonanie: 
Realizacja: 
Dostawa: