Wczytuję dane...

Ładowarki do pojazdów elektrycznych

Tania stacja do ładowania samochodów elektrycznych

Co roku na rynku przybywa samochodów elektrycznych oraz hybryd plug-in, które można naładować w domu przed wyjazdem do pracy. To doskonałe rozwiązanie, które sprawia, że hybrydowa i elektryczna motoryzacja ma coraz więcej użytkowników. Jak się okazuje, kluczem do oszczędzania i redukcji emisji NOx jest w pełni naładowana bateria. Dzięki temu zasięg na napędzie elektrycznym jest większy, silnik spalinowy w hybrydach włącza się później lub wcale, a właściciele w pełni elektrycznych samochodów nie muszą korzystać z wciąż jeszcze nieco uciążliwego i niestety coraz droższego ładowania aut w publicznych punktach ładowania. Praktycznym rozwiązaniem, które pozwala uzupełnić stan baterii podczas wielogodzinnego postoju samochodu, jest montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych w domu.

Ile kosztuje ładowarka do auta elektrycznego

Biorąc pod uwagę oszczędności, jakie można uzyskać, inwestycja w dobrą ładowarkę do samochodu to konieczność dla właściciela lub osoby planującej nabyć auto elektryczne czy hybrydę. Ceny stacji ładowania samochodów elektrycznych zależą od parametrów urządzenia. Aby wybrać dobrą ładowarkę do samochodów, trzeba wziąć pod uwagę własności dostępnego przyłącza elektrycznego oraz parametry pokładowego systemu ładowania samochodu. 

  • Ładowarka do samochodów elektrycznych – w przypadku aut w pełni elektrycznych,optymalnym rozwiązaniem wydaje się inwestycja w możliwe najmocniejszą i najszybszą stację ładowania. Urządzenia tego typu dobiera się pod kątem przyłącza energetycznego. Trzeba też zadbać o to, aby były wyposażone w uniwersalne lub dedykowane złącze. Większość ładowarek do samochodów z napędem elektrycznym, które oferujemy w naszym sklepie, ma takie właśnie gniazda. To wygodne rozwiązanie, które pozwala na ładowanie różnych pojazdów elektrycznych

  • Ładowarka do hybryd plug-in – posiadacze hybryd plug-in mogą zdecydować się na zakup ładowarek o mniejszej mocy, które można w prosty sposób podłączyć do domowej sieci elektrycznej. Wybierając ładowarkę do hybrydy plug-in, trzeba sprawdzić parametry pokładowego systemu ładowania. W większości przypadków są one przystosowane do ładowania prądem o określonej mocy. 

Jak wybrać ładowarkę do samochodu elektrycznego?

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zakup najmocniejszej dostępnej ładowarki, jaka będzie w stanie obsłużyć dostępne przyłącze elektryczne. Dzięki temu użytkownik może w pełni wykorzystać potencjał ładowania baterii swojego auta elektrycznego, jakie oferuje dana lokalizacja. Inwestycja w mocną ładowarkę do auta elektrycznego to rozwiązanie zarówno dla użytkowników hybryd, jak i aut napędzanych wyłącznie energią elektryczną. Warto mieć na uwadze, że mocna i szybka ładowarka do dużych baterii pojazdów elektrycznych bez przeszkód może ładować też hybrydę. Proces może być spowolniony przez ograniczenia pokładowego systemu ładowania, w jaki został wyposażony dany model samochodu hybrydowego.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów