Wczytuję dane...

Przewody YDYp

Przewód YDYp do układania na stałe

Układanie instalacji oświetleniowych i zasilających wymaga zastosowania odpowiedniego rodzaju przewodów. Jednym z częściej wybieranych przez projektantów i inwestorów rozwiązań są kable YdYp. Dobrej jakości przewody to gwarancja zachowania parametrów sieci, prosty i bezpieczny montaż oraz trwałość, która pozwala na długoletnią eksploatację instalacji ułożonych na stałe. Przewody YdYp to kable wyposażone w miedziane żyły jednodrutowe w powłoce polwinitowej. To doskonała izolacja. Jest elastyczna, a jednocześnie zapewnia odpowiedni poziom ochrony mechanicznej. 

Zastosowanie kabli i przewodów YdYp

Co więcej, polwinit jest też odporny na większość środków chemicznych. Dzięki temu powłoka izolacyjna wykonana z tego tworzywa jest wyjątkowo trwała i świetnie izoluje żyły przewodów wielożyłowych. Doskonałe parametry przewodów YdYp to zasługa izolacji oponowej, która jest wykonana także z polwinitu. 

Dzięki temu kabel YdYp jest rewelacyjnie zabezpieczony przed wilgocią, co pozwala na zastosowanie go do układania, jako element instalacji oświetleniowej czy zasilającej w pomieszczeniach, w których może występować podwyższony poziom wilgotności.

Warto dodać, że płaskie przewody YdYp to wyposażenie idealne do układania w kanałach kablowych oraz do montażu pod tynkiem. Trzeba podkreślić, że specyficzne ułożenie miedzianych żył jednodrutowych przewodów YdYp pozwala na ograniczenie głębokości bruzd i kanałów kablowych. Co więcej, dzięki specyficznemu kształtowi przewód YdYp świetnie nadaje się do układania długich odcinków, jaki do zaginania w narożnikach i wszędzie tam, gdzie jest to konieczne.

Przewody YDYp czyli płaskie służą do układania na stałe bezpośrednio w tynku lub pod tynkiem w pomieszczeniach suchych, a także w budynkach wykonanych z prefabrykatów.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów