Wczytuję dane...

Przedłużacze

Przedłużacze do domu, ogrodu i na budowę

Przedłużacz to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdego, kto korzysta z urządzeń zasilanych energią elektryczną. W przypadku większości pomieszczeń i lokali prędzej czy później okazuje się, że dostęp do gniazdek zasilających nie jest tak komfortowy, jak by się tego oczekiwało. Podczas korzystania z elektronarzędzi, a nawet niektórych urządzeń AGD może się natomiast okazać, że długość oryginalnego przewodu zasilającego, w jaki jest wyposażone dane urządzenia, jest po prostu niewystarczająca. We wszystkich tego typu sytuacjach dobrym rozwiązaniem okazuje się przedłużacz.

Jak wybrać dobry przedłużacz?

Kupując nowy przedłużacz, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które mają wpływ na bezpieczeństwo urządzeń i jakość korzystania. Odpowiedniej długości kabel to z pewnością jeden z najważniejszych kryteriów wyboru. Nie mniej ważna jest też budowa przedłużacza. Do zastosowań takich jak zasilanie elektronarzędzi i niektórych urządzeń AGD wystarczy prosty przedłużacz z jednym gniazdem zasilającym. Wybierając przedłużacz do domu lub biura, często sięgamy po model z listwą wyposażoną w więcej niż jedno gniazdo. Warto pamiętać, że w tego typu urządzeniach istotne są dodatkowe funkcje i właściwości, takie jak zabezpieczenie gniazd sieciowych 230V z uziemieniem, bezpiecznik automatyczny, sygnalizacja zasilania czy niepalna obudowa.

Przedłużacz i rozgałęźnik czy tylko długi kabel

Jak okazuje się na etapie eksploatacji, równie ważny jest rodzaj kabla przedłużacza. Przewód długich przedłużaczy ogrodowych czy budowlanych powinien być wyposażony w kable o odpowiedniej ilości żył i izolacji. W przypadku zasilania mocnych urządzeń z przedłużacza rekomenduje się stosowanie przewodów o większym polu przekroju pojedynczej żyły. Przedłużacze, które mają zasilać tylko jedno elektronarzędzie na raz, mogą być wyposażone w przewód dwużyłowy, ale w przypadku budowlanych i ogrodowych przedłużaczy z kilkoma gniazdami lepiej zainwestować w urządzenia wyposażone w kabel trzyżyłowy. Taki przedłużacz można wykorzystać do zasilania urządzeń wyposażonych we wtyczkę przystosowana do zasilania z gniazdek 2P+Z. Warto też zwrócić uwagę na izolację kabla i jakość obudowy. W przypadku urządzeń przeznaczonych do zastosowań domowych coraz większym zainteresowaniem cieszą się przedłużacze z gniazdami zasilającymi USB-A.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów