Wczytuję dane...

LgY

Elastyczne i giętkie przewody LgY do układania instalacji

Układanie instalacji o zaawansowanej geometrii, w których trzeba liczyć się z koniecznością dostosowania przebiegu kabla do konstrukcji obiektu, maszyny czy urządzenia, wymaga zastosowania elastycznych i giętkich przewodów. Jednym z lepszych rozwiązań są jednożyłowe przewody LgY. Są one wyposażone w giętką miedzianą żyłę wielodrutową, czyli tzw. linkę oraz w elastyczną izolację.

Zalety przewodów LgY

Warto dodać, że przewód LgY to kabel jednożyłowy z linką giętką. Jak się okazuje, żyła w postaci splotu miedzianych drucików w specyfikacji g (LgY) jest o wiele elastyczniejsza niż jej odpowiednik, w którym zastosowano linkę standardową, nie mówiąc już o twardości grubego jednorodnego kabla (przewodu z żyłą jednodrutową). Dzięki temu przewód LgY jest bardzo elastyczny i odporny na wibracje i daje się lepiej dostosować do geometrii kanału lub trasy kablowej. 

Zastosowanie giętkich kabli jednożyłowych LgY

Tym samym zastosowanie kabla LgY pozwala lepiej zagospodarować narożniki, co daje możliwość ograniczenia przestrzeni, jaką zajmuje instalacja elektryczna. Dzięki temu do ułożenia tras i kanałów można wykorzystać elementy konstrukcji budowli, obiektów i urządzeń bez konieczności prowadzenia dodatkowych prac budowlanych czy montażowych. Wybierając przewód do układania instalacji i tworzenia połączeń elastycznych, trzeba dopasować parametry do napięcia znamionowego zasilanych urządzeń.

Jak wybrać przewód LgY?

W naszym sklepie dostępne są wysokiej jakości przewody LgY. Jakość kabla LgY to podstawa dobrych parametrów układanej instalacji. Nasza firma jest dystrybutorem przewodów LgY produkowanych przez renomowanych producentów kabli. Dzięki temu, układając instalację przy zastosowaniu zakupionych u nas kabli LgY, zyskuje się gwarancję zachowania parametrów nominalnych na całej długości wiązki. To ważne podczas realizacji skomplikowanych projektów. Dzięki zastosowaniu dobrej jakości jednożyłowych giętkich przewodów LgY unika się ryzyka usterek instalacji i konieczności poprawiania lub wymiany ułożonych już przewodów.

Przewody LgY służą do układania na stałe w pomieszczeniach suchych w instalacjach narażonych na drgania oraz w miejscach, gdzie warunki układania wymagają wielokrotnego zginania przewodów na małych promieniach, a także do połączenia ruchomych elementów wewnątrz maszyn, przyrządów i aparatów.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów