Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 500.00 PLN

Kup cały komplet !

Rurki do prowadzenia tras przewodów elektrycznych

Prowadzenie przewodów w kanałach kablowych ma wiele zalet. Montaż kanałów kablowych na etapie budowy lub podczas prac wykończeniowych umożliwia sprawną realizację robót instalacyjnych w późniejszym terminie. Rury na kable ułożone pod warstwą posadzki lub tynku gwarantują, że ułożenie nowych czy dodatkowych przewodów jest proste i nie wymaga demontażu wykończenia i naprawy uszkodzonych elementów po zakończeniu prac instalacyjnych. Planując układanie nowej lub modernizację istniejącej instalacji elektrycznej, warto wybrać trwałe i wytrzymałe rury PCV na przewody elektryczne. Długie, sztywne rury ułatwiają szybkie układanie odcinków o znacznych długościach zarówno na posadzkach, ścianach, jak i stropach. Jednocześnie zapewniają, że kanał kablowy nie zostanie uszkodzony lub zgnieciony w trakcie realizacji kolejnych etapów prac wykończeniowych.

Co to jest rura plastikowa na kable?

Plastikowa rura na kable to element wykonany z czarnego granulatu PCV. Oferowana rura na kable ma długość 3 metrów i średnicę 18 mm. Dzięki grubym ściankom z wytrzymałego PCV zapewnia wysoki poziom wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne oraz sztywność, porównywalną ze sztywnością plastikowych rur stosowanych do CO. Rury do przewodów elektrycznych mogą być montowane na zewnątrz budynków. Stanowią doskonałe zabezpieczenie mechaniczne kabli i przewodów. Doskonale sprawdzają się też jako zabezpieczenie przewodów i kabli przed intensywnym promieniowaniem UV i zmieniającymi się temperaturami i warunkami atmosferycznymi. Rury z twardego granulatu PCV gwarantują zachowanie wymiarów wewnętrznych kanału kablowego w całym okresie użytkowania. Można je docinać na dowolną długość i łączyć elastycznymi łącznikami i trójnikami. 

Rury winidurowe do montażu wewnątrz i na zewnątrz budynków

Oferowane przez nas rury winidurowe wytwarzane z granulatu PCV to jedno z lepszych rozwiązań do prowadzenia tras kablowych. Rury mają stosunkowo grube ścianki, mimo to są lekkie i łatwe do transportowania i montażu. Gruba ścianka rur PCV gwarantuje sztywność na takim poziomie jak w przypadku rur PCV stosowanych w instalacjach c.o. Pojedyncza rura na kable ma długość trzech metrów. Niska waga i duża sztywność powoduje, że montaż rury na kable nie wymaga wielu punktów podparcia, co skraca czas realizacji prac przygotowawczych do ich montażu. Dzięki temu układanie długich odcinków wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku jest stosunkowo proste i nie zajmuje dużo czasu.

Rury sztywne typu RL 320N 18mm przeznaczone są do ochrony i prowadzenia przewodów izolowanych lub kabli w instalacjach elektrycznych na zewnątrz oraz wewnątrz budynku. Rury te produkowane są z twardego granulatu PVC. Długość 1 szt. wynosi 3m. 

Tylko odbiór osobisty!

 • Długość (mm) : 

  3000

 • Kolor: 

  Czarny

 • Rodzaj materiału: 

  Tworzywo sztuczne

 • Szerokość (mm) : 

  18