Wczytuję dane...

Zegary sterujące

Programator sterowania

W instalacjach nieprzemysłowych najczęściej stosuje się rozdzielnice tablicowe. Nazwa ta związana jest z faktem, iż przyrządy rozdzielcze i pomiarowe wraz z łączącym je okablowaniem, są montowane do tablic izolacyjnych. Rozdzielnice takie mają zastosowanie przy niewielkiej liczbie obwodów i niedużym ciężarze urządzeń rozdzielczych. W instalacjach przemysłowych najczęściej stosuje się modele skrzynkowe lub celkowe. I tutaj przyrządy rozdzielcze, sterujące i pomiarowe są umieszczane w skrzynkach, na szynach. Dobierając odpowiedni zegar sterujący dla rozdzielnicy należy mieć na uwadze architekturę skrzynki, tak by dobrać odpowiedni model. 

Zegary sterujące w użytku domowym

W naszym sklepie są dostępne zegary, dedykowane do instalacji domowych, tablicowych. Przykładem jest programator czasowy. Urządzenie to sprawdza się jeśli chcemy z wyprzedzeniem zaprogramować włączenie się danego urządzenia. Najlepszym przykładem zastosowania jest bojler elektryczny. Zegary astronomiczne służą natomiast do ustalania w rytmie dziennym godzin włączania lub wyłączania oświetlenia bądź obwodu elektrycznego. Zegar sterujący cyfrowy rozszerza te funkcjonalności o sterowanie tygodniowe oraz pozwala na ustalenie różnych wartości dla światła, wentylacji, wybranych urządzeń. 

Zegary montowane na szynach do użytku przemysłowego

Do urządzeń dedykowanych dla dużych powierzchni należą automaty schodowe, które po odpowiedniej konfiguracji zapewnią optymalne zarządzanie energią na klatkach schodowych, korytarzach. Jest to najlepszy sposób na oszczędność energii na terenie dużych zakładów przemysłowych, świetnie sprawdzający się przy współdziałaniu z czujnikami ruchu. Innym urządzeniem montowanym na szynie jest również dzwonek. Urządzenie to akurat może spełniać swoją funkcję również w gospodarstwie domowym. 

Programowanie zegarowe urządzeń, zarówno w zakresie analogowym jak i cyfrowym jest podstawą optymalnego zarządzania energią i automatyzacji procesów. Jeśli masz wątpliwości jaki typ urządzenia jest odpowiedni dla Twoich potrzeb zachęcamy do bezpośredniego  kontaktu z naszym sklepem oddziałem w Szamotułach.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów