Wczytuję dane...

Ograniczniki przepięć

Ograniczniki przepięć B+C

Zgodnie z przepisami elektroenergetycznymi w naszym kraju, do gniazdek powinien trafiać prąd o napięciu fazowym 230 V z tolerancją +/-10%. Oznacza to, że wartość nigdy nie powinna wykroczyć poza zakres od 207 V do 253 V. O ile spadki nie są tak groźne, o tyle wzrost ponad maksymalną wartość potrafi bardzo szybko zniszczyć urządzenia podłączone do gniazdek, a nawet całą instalację. Aby się przed tym chronić, stosujemy ograniczniki przepięć b+c. W naszym sklepie znajdziemy rozwiązania znanych i szanowanych producentów, takich jak BEMKO oraz ELS.

Dzięki wykorzystaniu ograniczników nie doświadczymy negatywnych skutków wzrostu napięcia ponad wartość znamionową. Takie zdarzenia mogą być spowodowane uderzeniem pioruna w linie napowietrzne w pobliżu naszego domu. Urządzenia zabezpieczające mogą pracować zarówno w instalacji jednofazowej jak i trójfazowej. Przyłącza się do nich wszystkie przewody: fazowe, neutralny oraz ochronny. W razie wzrostu napięcia powyżej progu zadziałania, ograniczniki przepięć odprowadzają nadmiar energii do zacisku PE, gdzie należy podłączyć uziom budynku.

Ochrona sprzętu

Przepięcia w sieci mogą zdarzyć się nie tylko z powodu warunków atmosferycznych (takich jak uderzenie pioruna), ale także podczas włączania i wyłączania zasilania, oraz pracy różnych odbiorników podłączonych do instalacji. Zwłaszcza silniki dużej mocy, oraz inne urządzenia stanowiące głównie obciążenie indukcyjne, potrafią też doprowadzić do chwilowych skoków napięcia. Dzieje się to zwłaszcza wtedy, gdy styki elektryczne nie są pewne i dochodzi na nich do iskrzenia. Stosując ograniczniki przepięć b+c jesteśmy zabezpieczenie również przed takimi sytuacjami. Wrażliwa elektronika sprzętu RTV i AGD będzie odpowiednio chroniona.
W naszej ofercie znajdą Państwo także ograniczniki oraz ochronniki klasy C oraz B+C. Nadają się one do zastosowania w budynkach jednorodzinnych, a także w niewielkich instalacjach przemysłowych. Montaż odbywa się wewnątrz głównej rozdzielnicy i jest bardzo prosty. Możliwe jest także zamontowanie urządzenia bezpośrednio w złączu kablowym. Sprzedawane przez nas ograniczniki przepięć posiadają od 12 do 24 miesięcy gwarancji. W trosce o czas naszych klientów, wysyłki realizowane są w czasie do 48 godzin od momentu złożenia zamówienia na dany produkt.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów