Wczytuję dane...

Styczniki elektryczne

Styczniki i przekaźniki elektryczne

Styczniki i przekaźniki elektryczne to elementy aparatury modułowej, które są wykorzystywane do włączania obwodów zasilających i sterowania różnego rodzaju urządzeniami lub innymi stycznikami. Styczniki i przekaźniki mogą sterować pracą innych urządzeń, załączać i rozłączać obwody zasilania oświetlenia. Mniejsze przekaźniki mogą sterować działaniem większych przekaźników i mniejszych styczników. Dobierając styczniki do odbiorników o określonej mocy, także można zastosować mocniejsze przekaźniki załączające zasilanie bezpośrednio na obwód odbiorników o dużej mocy, w zestawie z mniejszymi. W naszej ofercie dostępne są jakościowe styczniki i przekaźniki renomowanych producentów. 

Jak działa stycznik elektryczny?

Stycznik elektryczny to mechanizm, który działa jak włącznik elektryczny, z tym że jest przestawiany w inny sposób niż ręcznie. Styczniki elektryczne stosuje się do włączania i wyłączania obwodów zasilających, funkcjonują także przy przeciążeniach. Są stosowane do sterowania zasilaniem układów oświetleniowych, silników elektrycznych, aparatury modułowej, grzałek, pomp, wentylatorów, syren i większych styczników. Zaletą styczników jest prosta budowa i skuteczne działanie oraz to, że można podłączyć do nich wiele akcesoriów zwiększających ich funkcjonalność. 

Dobrym przykładem akcesoriów zwiększających możliwości styczników są bloki łączników pomocniczych, moduł mechanicznej blokady położenia styków, moduł sterowania ręcznego, moduł wyłącznika czasowego, ochronniki przeciwprzepięciowe itp. Styczniki wraz z odpowiednim wyposażeniem dodatkowym stosuje się w do sterowania aparaturą modułową. W sprzedaży dostępne są styczniki elektryczne o różnych parametrach przystosowane do montażu na standardowych szynach montażowych, jakie stosuje się we współczesnych rozdzielniach elektrycznych. Stycznik może mieć rozmiar jednego, dwóch, trzech lub większej liczby standardowych modułów.

Jak podłączyć stycznik elektryczny?

Montaż stycznika elektrycznego jest bardzo prosty. Wystarczy podłączyć w oznaczonych punktach odbiornik i zasilanie i umieścić stycznik w odpowiednim miejscu w rozdzielni na standardowych szynie modułowej 35 mm. Dobre styczniki stosowane w dzisiejszych rozdzielniach są wyposażone w blokadę mechaniczną styków oraz moduł ręcznego sterowania, który pozwala włączyć lub rozłączyć styki i zablokować ich pozycję na czas montażu stycznika, lub podczas realizacji prac instalacyjnych czy konserwacyjnych.

Produkty wysokiej jakości od sprawdzonego dealera

W tej kategorii znajdziesz styczniki. Jest to ważna część wyposażenia rozdzielnicy. Wszystkie produkty, które są dostępne w ofercie, zostały starannie wyselekcjonowane przez specjalistów z firmy Eltech- Poz. Jesteśmy zespołem profesjonalistów funkcjonujących na rynku od 1999 roku. Lata doświadczeń pozwalają nam na stałe poszerzanie swoich kontaktów i sprowadzanie produktów od najlepszych producentów. 

Styczniki. Funkcjonalne i trwałe produkty

Artykuły dostępne w naszej ofercie pochodzą od wytwórców, którzy wykorzystują materiały wysokiej jakości oraz najnowsze technologie. Należą do nich, na przykład Hager i F&F. Styczniki cechują się dużą trwałością mechaniczną oraz dużą częstotliwością łączeń. Element ma małe gabaryty i niewielką masę. Działa przy tym bardzo pewnie. Poszczególne części jego budowy to m.in.: izolacyjna podstawa, nieruchomy rdzeń, cewka oraz zwora nieruchoma elektromagnesu. 

Zastosowanie produktu

Styczniki mają duże możliwości łączeniowe, na przykład w obciążeniach pojemnościowych i indukcyjnych. Można do nich także podłączyć dodatkowe komponenty jak: styki pomocnicze lub wyzwalacze czasowe. Między innymi dlatego często są stosowane do załączania, na przykład obwodów silnikowych, urządzeń modułowych i wentylatorów. 

Wybrane styczniki dostępne w ofercie

W kategorii dotyczącej styczników znajdziesz produkty wysokiej jakości o różnych wymiarach oraz zastosowaniu. Nasza firma Eltech- Poz stawia na wytrzymałość i stabilność działania produktów z oferty, dlatego masz pewność, że wybierasz artykuły najlepsze w swojej kategorii. W naszej ofercie znajdziesz produkty takie jak:

  • - przekaźnik bistabilny EPN510 1Z 230V. Może być używany do sterowania obwodami maksymalnie do 16A. Posiada opcje centralnego włączenia i wyłączenia.
  • - przekaźnik PCS-506 wielofunkcyjny. Służy do sterowania czasowego w układach automatyki przemysłowej i domowej.
  • - stycznik ESC427 25A 230V 2R+2Z. Może być wykorzystywany do sterowania obwodami oświetleniowymi, ogrzewania oraz wentylacji.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów