Wczytuję dane...

Wyłączniki nadprądowe

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Każda instalacja elektryczna musi rozpoczynać się od rozdzielnicy, gdzie montujemy wyłączniki nadprądowe. Są one potocznie nazywane bezpiecznikami elektrycznymi lub korkami. Maja dwie podstawowe funkcje: Pierwsza to natychmiastowe wyłączanie prądów zwarciowych, dzięki czemu zapobiega się poważnym awariom instalacji. Drugą funkcją jest ograniczenie prądów roboczych do określonej wartości znamionowej wyrażonej w amperach (np. 10A, 16A, 25A). Zbyt długo trwające przeciążenie mogłoby spowodować przegrzanie przewodów, stopienie się izolacji i powstanie pożaru. Nasza firma oferuje w sprzedaży wyłączniki nadprądowe renomowanych firm, takich jak Hager, Ergom czy Pawbol.

Wersje jedno- i trójfazowe

Ponieważ do wielu budynków podłączone jest zasilanie trójfazowe (tzw. siła), konieczne jest zastosowanie odpowiednich bezpieczników do ochrony instalacji. Na przykład wyłącznik nadprądowy Hager występuje zarówno w wariancie na napięcie 230 V (wersja jednofazowa) jak i na 400 V (wersja trójfazowa). W tym drugim przypadku są to tak naprawdę trzy wyłączniki zabudowane we wspólnym korpusie, posiadające także jedną dźwignię do włączania i wyłączania. Zajmujemy się dystrybucją wyłączników wykonanych zgodnie z obowiązującymi standardami, które umożliwiają wygodne i szybkie podłączanie do instalacji np. za pomocą szyny łączeniowej typu DIN (również dostępna w ofercie sklepu).

Wyłączniki w pakiecie

W przypadku konieczności wykonania rozdzielnicy od podstaw, polecamy wybrać pakiet wyłączników nadprądowych, który zawiera wszystkie niezbędne elementy. W jego skład wchodzi szafka rozdzielcza, wyłącznik różnicowy zapobiegający porażeniom prądem elektrycznym, a także kilkanaście bezpieczników o różnym prądzie znamionowym, które można wykorzystać do różnego rodzaju obwodów (oświetlenie, gniazda wtyczkowe, gniazdo siłowe). Rozwiązanie takie udostępnia między innymi producent Hager i jest ono objęte 12-miesięczną gwarancją.
Wysyłka towarów w naszym sklepie internetowym odbywa się w 48 godzin. Dbamy w ten sposób o Państwa czas, minimalizując okres oczekiwania na zamówione produkty. W razie problemów z wyborem odpowiednich rozwiązań dla danej instalacji, zapraszamy też do kontaktu mailowego lub telefonicznego z naszymi konsultantami.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów