Wczytuję dane...

Transformatory

Transformatory, na których zawsze można polegać! Zasady działania transformatora

W świecie, gdzie niezawodność jest kluczowa, nasze transformatory stają na czele. Gdy liczy się każdy Wolt i bezbłędne działanie, możesz w pełni polegać na naszej ofercie. Transformatory to kluczowe ogniwo dla stabilności i efektywności wielu systemów. Nasze produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów, zapewniając niezawodne działanie i bezpieczeństwo w jednym. Dostarczamy solidne i sprawdzone urządzenia, które są fundamentem dla działania Twoich projektów. Nasze transformatory to efekt współpracy z wiodącymi producentami, takimi jak Menwell i Tracon. To gwarancja jakości oraz wydajności. Twój projekt zasługuje na to, co najlepsze, a my jesteśmy gotowi dostarczyć to w Twoje ręce! Oferujemy solidne transformatory 250V, 400V i transformatory elektroniczne. Oprócz tego dostępne są transformatory zróżnicowane pod kątem mocy znamionowej oraz przystosowane do zmiany napięcia wtórnego na wybraną wartość w określonym przedziale. Zwykłe transformatory jednofazowe 250V I 400V dostępne w nasze ofercie w zależności od wybranego modelu pozwalają na dostosowanie napięcia do odbiorników zasilanych na 3, 6, 8, 12, 24, 36 i 48V. Transformatory bezpieczeństwa do instalacji jedno i trójfazowych są przystosowane do współpracy m.in.  z odbiornikami 24 do 48 V.

Wybierz transformatory od zaufanych producentów

Transformatory odgrywają kluczową rolę w przesyłaniu i dostarczaniu energii elektrycznej do różnych urządzeń oraz w zapewnieniu skutecznego i bezpiecznego działania wielu systemów elektrycznych i elektronicznych. Z tego powodu w naszym wachlarzu urządzeń elektrotechnicznych znalazły się również transformatory. Stosuje się je do regulacji napięcia i natężenia prądu elektrycznego, pomiędzy zwojami transformatora, wykorzystując zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Nasze transformatory wykonane są z materiałów wysokiej klasy, będącymi odpowiedzią na wymagania klientów, przy zachowaniu atrakcyjnej dla nich ceny. Oferujemy transformatory renomowanych producentów, w tym transformatory marki Menwell i Tracon. Posiadamy także transformatory KANLUX, czyli wiodącej firmy na polskim rynku. W naszym sklepie znajdziesz jakościowe transformatory w dobrej cenie. 

Rodzaje transformatorów - wybierz coś idealnego dla siebie!

Główne rodzaje transformatorów w naszej ofercie to: 

- Transformator jednofazowy i trójfazowy

Transformator jednofazowy składa się z dwóch uzwojeń nawiniętych na rdzeniu magnetycznym. Jedno uzwojenie to uzwojenie pierwotne, a drugie to uzwojenie wtórne. Transformatory jednofazowe są stosowane w gospodarstwach domowych i małych przemysłowych instalacjach elektrycznych. Sprawdzają się doskonale do zasilania pojedynczych urządzeń, odbiorników i maszyn, które działają na napięciu jednofazowym. Z kolei transformator trójfazowy ma trzy uzwojenia nawinięte na rdzeniu magnetycznym. Każde uzwojenie jest połączone z jedną z trzech faz układu trójfazowego. Są bardziej wydajne niż transformatory jednofazowe i służą do zasilania trójfazowych maszyn, silników, a także do dystrybucji prądu w sieciach trójfazowych.

- Transformator Suchy lub Olejowy

Transformatory suche nie wymagają cieczy izolacyjnej, takiej jak olej. W tym rodzaju transformatorów izolacja odbywa się za pomocą materiałów izolacyjnych lub powłok ceramicznych. Są stosowane tam, gdzie obecność oleju może być niepożądana ze względu na środowisko lub ryzyko pożaru. Znajdują więc zastosowanie w budynkach, szpitalach, a także w obszarach o dużym zagrożeniu pożarowym. W transformatorach olejowych rdzeń i uzwojenia są zanurzone w oleju izolacyjnym, który pełni funkcję izolacji elektrycznej i chłodzenia. Sprawdzą się doskonale w większych aplikacjach przemysłowych i energetycznych, gdzie wymagana jest wyższa wydajność i odporność na skoki napięcia. Olej pomaga w odprowadzaniu ciepła i zabezpiecza transformator przed korozją.

Dobre transformatory w korzystnej cenie

Dobry transformator jest podstawą poprawnego działania całego układu. Transformatory dostępne w ofercie naszego sklepu to kompletna oferta urządzeń do modyfikowania parametrów zasilania i sygnałów niskoprądowych. Każdy użytkownik może dobrać transformator w odpowiedniej cenie do swojego projektu. Oferujemy transformatory w różnych rozmiarach. Dostępne są urządzenia przystosowane do montażu jako element urządzeń elektronicznych lub innych urządzeń, w których trzeba zastosować odpowiedni transformator lub zestaw transformatorów do dostosowania parametrów zasilania do potrzeb poszczególnych elementów i układów sterowania zastosowanych w urządzeniu. 
Sortuj według:
Wyświetl po produktów