Wczytuję dane...

Wyłączniki silnikowe

Przedstawiamy Państwu nasz asortyment wyłączników silnikowych najwyższej jakości. Tego typu aparatura przyda się każdemu kto chce zabezpieczyć silnik elektryczny przed potencjalnymi awariami. Przeciążenia, zwarcia czy braki fazy to tylko niektóre z możliwych problemów. Najlepszym sposobem na uniknięcie takich zdarzeń i zabezpieczenie się przed ich potencjalnymi skutkami jest zastosowanie odpowiednich urządzeń.

Wyłączniki silnikowe - najwyższej jakości

Wyłączniki silnikowe są uruchamiane ręcznie poprzez przyciski sterownicze. Po załączeniu wyłącznika cała instalacja jest chroniona przed skutkami zwarć lub przeciążeń. Wyłącznik działa w pełni automatycznie i niemal błyskawicznie odcina dopływ prądu do silnika. Niewątpliwą zaletą tego typu urządzeń jest ich rozmiar. Nie potrzeba dużej powierzchni aby je zamontować i podłączyć. Wyłączniki bezpieczeństwa posiadają termiczny wyzwalacz, którego zadaniem jest chronienie uzwojenia silnika. Taki element ma za zadanie stanowić zabezpieczenie przeciążeniowe. Za ochronę przeciwzwarciową odpowiada za to wyzwalacz elektromagnetyczny. Aby podłączenie wyłącznika było łatwiejsze producenci stosują różnego rodzaju łączniki pomocnicze. 

W ofercie sklepu internetowego Eltech-poznań znajdą Państwo wyłączniki silnikowego o sprawdzonej jakości. W naszym asortymencie znajduje się wiele tego typu urządzeń, dzięki czemu z łatwością możesz wybrać idealny do swojej instalacji. Pamiętajmy, że jest wiele czynników, które mogą spowodować uszkodzenie silnika elektrycznego. Lepiej jest zabezpieczyć się zawczasu przed jego zniszczeniem i zaopatrzyć się w jeden z oferowanych przez nas wyłączników bezpieczeństwa. 

Oczywiście silniki elektryczne można używać również bez zamontowanego wyłącznika silnikowego. Jeśli jednak rozruch wymaga dużej mocy to skrajnie nieodpowiedzialne jest zostawienie urządzenia bez żadnej ochrony. Wyłącznik świetnie sprawdzi się w roli dzięki ręcznemu wyłączaniu i włączaniu zabezpieczonego silnika. Warto wspomnieć, że takie urządzenia umożliwiają ochronę bez żadnych dodatkowych bezpieczników. 

Dzięki zakupom w naszym sklepie możesz zakupić wysokiej jakości wyłącznik, który zabezpieczy instalacje w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Sprawdź wszystkie nasze produkty w tej kategorii i dobierz egzemplarz, który odpowiada twoim potrzebom. W szerokiej gamie wyłączników silnikowych z pewnością znajdziesz taki, który będzie Ci odpowiadał.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów