Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 19.00 PLN
Producent: Anteny

Antena kierunkowa do naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T

Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej wymaga odpowiedniej anteny. Jednym z lepszych rozwiązań jest montaż lekkiej anteny kierunkowej DVB-T. Oferowane przez nas zewnętrzne anteny kierunkowe do cyfrowej telewizji naziemnej są przystosowane do odbierania sygnału ze wszystkich kanałów w pasmach VHF i UHF, które są wykorzystywane na potrzeby transmisji naziemnego sygnału telewizyjnego. Dzięki temu oferowana przez nas antena HN63 pozwala na odbiór kanałów emitowanych przez wszystkie multipleksy telewizji cyfrowej funkcjonujące w Polsce, w tym MUX1, MUX2, MUX3 i MUX8 oraz liczne multipleksy lokalne.

Antena DVB-T do telewizji cyfrowej w nowym standardzie DVB-T2/HEVC

Kierunkowa antena DVB-T HN63 jest przystosowana do odbierania sygnału w każdym z dostępnych standardów DVB-T i DVB-T2/HEVC. Zmiana kodeków obsługiwanych przez multipleksy nie ma wpływu na skuteczność anteny. Można ją stosować z nowymi i starymi telewizorami oraz tunerami telewizji cyfrowej. Warto mieć świadomość, że w przypadku zmiany kodeków naziemnej telewizji cyfrowej może okazać się konieczne dostosowanie telewizora lub tunera do nowego standardu lub wymiana urządzenia na nowe. 

Wbudowany filtr LTE 

Oferowana antena DVB-T jest wyposażona w filtr pasma LTE 4G, który zapobiega zakłóceniom sygnału telewizyjnego. Częstotliwość pasma LTE graniczy z częstotliwością, w której nadawany jest sygnał cyfrowej telewizji naziemnej. Może to powodować zakłócenia w odbiorze telewizji, szczególnie jeżeli w pobliżu znajduje się stacja bazowa sygnału LTE. Aby wyeliminować zakłócenia sygnału, trzeba zastosować specjalny filtr, taki jak ten który jest wbudowany w oferowaną przez nas kierunkową antenę do DVB-T

Lekka aluminiowa konstrukcja

Zewnętrzna antena HN63 do telewizji DVB-T2/HVEC jest wykonana z aluminium i tworzywa. Dzięki temu jest lekka, trwała i odporna na zmieniające się warunki atmosferyczne. Niska waga pozwala na montaż kierunkowej anteny DVB-T na każdym rodzaju elewacji. Wystarczy przykręcić do elewacji odpowiedni uchwyt, do którego następnie przykręca się maszt (o ile jest potrzebny) i antenę. Wybierając uchwyt do anteny, warto wziąć pod uwagę kierunek, w którym ma być skierowana i warunki w miejscu, w którym można zamocować uchwyt.

Kierunkowa antena DVB-T do samodzielnego montażu 

Antena HN63 do telewizji cyfrowej DVB-T jest dostarczana w pudełku. Zestaw składa się z 32 elementów, które trzeba zmontować we własnym zakresie. Montaż anteny nie wymaga stosowania specjalnych narzędzi. Wystarczy postępować zgodnie z włączoną instrukcją. Kupując antenę do DVB-T, warto pamiętać, że odbiór naziemnej telewizji cyfrowej wymaga zastosowania wzmacniacza i zasilacza. Oznacza to, że w puszce na antenie należy zamontować odpowiedni wzmacniacz w formie płytki, do którego doprowadza się kabel antenowy. Zasilacz sieciowy, który montuje się przy wtyczce do odbiornika oraz płytkę wzmacniacza trzeba dokupić osobno.

Antena TV kierunkowa do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T. Lekka i wytrzymała aluminiowa konstrukcja odporna na działanie warunków atmosferycznych. Prosty i szybki montaż bez użycia narzędzi. Uchwyt do montażu na maszcie antenowym - w zestawie. Antena aktywna z wbudowanym wzmacniaczem i zasilaczem antenowym. Wbudowany filtr LTE 4G. Częstotliwość: 474-786 MHz. Pasmo odbioru: VHF/UHF. Kanały: 5-12 / 21-60. Zysk: do 8 dB (VHF), do 16 dB (UHF). Ilość elementów: 32. Złącze: F.

 • Kolor: 

  Srebro/Czerwona

 • Materiał : 

  Aluminium

 • Model anteny: 

  Kierunkowa

 • Odbiór telewizji: 

  DVB-T

 • Rodzaj telewizji: 

  Naziemna

 • Sposób montażu: 

  Zewnętrzne

 • Wzomocnienie (dB): 

  16

 • Zakres odbioru: 

  VHF/UHF