Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 16.00 PLN
Producent: ELEKTROKABEL

Przewód YDYp 3x2,5 do instalacji podtynkowych

Oferujemy przewody YDYp 3 x 2,5 wykonane z dobrej jakości żył miedzianych o przekroju 2,5 mm2. Każda żyła została wyposażona w solidną izolację z polwinitu. Żyły w przewodzie YDYp są ułożone płasko obok siebie i osłonięte dodatkową mocną powłoką polwinitową. Grubość zastosowanej izolacji polwinitowej pozwala eksploatować przewody przy napięciu znamionowym dochodzącym do 750 V. Przewody YDYp 3 x 2,5 sprawdzają się jako element instalacji zasilających i oświetleniowych. 

Przewody YDYp 3x2,5 do układania pod tynkiem

Płaskie przewody YDYp 3x2,5 dostępne w naszym sklepie to produkt dedykowany do układania pod tynkiem. Przewód można układać bezpośrednio w przygotowanych bruzdach lub w specjalnych kanałach kablowych. Zaletą płaskich trójżyłowych przewodów YDYp o przekroju żyły 2,5 mm2 jest to, że mają charakterystyczny kształt, który ułatwia ukrycie przewodu w płytkich kanałach kablowych lub bruzdach. Przewody charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną i odpornością na większość środków chemicznych stosowanych w budownictwie, gospodarstwach domowych, przemyśle i gastronomii. 

Układanie przewodów YDYp 3x2,5 nad tynkiem

Płaskie przewody trójżyłowe YDYp 3x2,5 to dobre rozwiązanie również do prowadzenia instalacji natynkowych. Oferowany przewód jest rekomendowany do układania instalacji zasilających, może go stosować także do instalacji oświetleniowych układanych na warstwie wykończeniowej. Płaski przewód dobrze dopasowuje się do powierzchni, na której jest układany. Do montażu przewodu do ścian i stropów stosuje się dedykowane plastikowe uchwyty.

Układanie przewodów YDYp 3x2,5 pod posadzką

Przewody YDYp 3x2,5 można układać również pod posadzką. Wytrzymałość mechaniczna żył izolacji i osłony pozwala na montaż przewodu pod warstwą wykończeniową posadzki. W przypadku montażu przewodów pod warstwą wykończeniową posadzki rekomenduje się jednak układanie ich w specjalnych kanałach kablowych. Ułożenie przewodu w  kanale kablowym typu peszel to dodatkowa osłona mechaniczna. Jednocześnie umożliwia wymianę przewodu bez demontażu warstwy wykończeniowej na całej długości trasy kablowej.

Ile kosztuje dobry płaski przewód YDYp 3x2,5?

Cena metra bieżącego dobrych płaskich przewodów YDYp 3x2,5 może przekraczać poziom 5 zł. Przewody są oferowane w krążkach po 100 mb. Pojedynczy krążek waży około 15 kg. Planując zakup, warto rozważyć zakup większej ilości krążków lub połączyć zamówienie z innymi zamówieniami na zakup osprzętu elektroinstalacyjnego w naszym sklepie internetowym. 

Przewód o żyłach miedzianych, jednodrutowych o izolacji i powłoce z polwinitu, płaskie ogólnego przeznaczenie do układania na stałe.
Zalecane zastosowanie: do układania na stałe w urządzeniach elektrycznych pracujących w środowisku suchym i wilgotnym, do układania pod tynkiem i na tynku.
Napięcie znamionowe 450/750V
Żyły miedziane jednodrutowe, klasy 1, izolacja z polwinitu

 • Izolacja żyły: 

  Polwinit

 • Kolor izolacji: 

  Biały

 • Liczba żył: 

  3

 • Materiał powłoki zewnętrznej: 

  Polwinit

 • Materiał żyły: 

  Miedż

 • Napięcie znamionowe: 

  450/750 V

 • Przekrój żyły: 

  2,5

 • Przyblizona waga : 

  140 kg/km

 • Typ żyły: 

  Drut

 • Zastosowanie: 

  Podtynkowy

 • Żyła ochronna : 

  Tak